,
image

İmplantoloji

İmplantoloji, yapay dişlerin çene içerisine kalıcı olarak yerleştirilmesi veya tutturulması ile uğraşan diş hekimliği dalıdır. Günümüz diş hekimliğinde önemli bir rol oynayan implantoloji, aynı zamanda diş hekimliğinin son on yılda en hızlı büyüyen branşıdır.

DENTER AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE , İMPLANTOLOJİ UYGULAMALARI YAPILMAKTADIR.AŞAĞIDA BU KONUDA EN SIK SORULAN SORULARDAN DERLEDİĞİMİZ SORU-CEVAP KISMINI İNCELEYEREK BİLGİ SAHİBİ OLABİLİR DİLERSENİZ RANDEVU ALIP BU KONUDA ÖN GÖRÜŞME YAPABİLİRSİNİZ.

1)İmplant Nedir?

Kaybedilen dişlerin yerine tedavi amacı ile yerleştirilen ve  herhangi bir yan etkisi olmayan, kemik dokusu ile birleşimini tamamladıktan sonra da gerçek bir diş gibi iş görebilen, metal ya da porselenden yapılan plak, vida ve çivilere implant adı verilir. İmplant, doğal dişiniz gibi görünür ve  performans gösterir.

2)İmplant tedavisi kimlere uygulanabilir?

İmplant tedavisi 18 yaş ve üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanır. Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir. Şeker hastalarında tedaviden önce hastalığın düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda tedaviden önce ilaçlar kesilir.

3) İmplantlar Ömür Boyu Kullanılabilir Mi?

İmplantolojinin amacı,hastaya ömür boyu kullanabileceği bir organ yapmaktır. Diş bakımını aksatmayan bir insan, implantlarını hayatı boyunca kullanabilir.